Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Holkeri e Rexhepi biseduan pėr privatizimin


PRISHTINĖ, 03 DHJETOR 2003 - Procesi i privatizimit ka qenė temė diskutimi nė takimin e djeshėm nė mes tė kryeministrit Bajram Rexhepi dhe shefit tė UNMIK-ut Hari Holkeri.

Kryeministri Rexhepi pas takimit tha se ėshtė diskutuar pėr rregulloren 1999/94, mirėpo qėndrimi i qeverisė do tė bėhet publik nesėr pas mbledhjes sė rregullt tė Qeverisė. Procesi i privatizimit vazhdon tė mbetet i bllokuar qė nga 6 tetori, kur ėshtė pezulluar faza e tretė e privatizimit me urdhėr tė shefit tė shtyllės sė katėrt tė UNMIK-ut.

Mbledhja e Bordit tė Drejtorėve tė Agjencisė Kosovare tė Mirėbesimit, qė ishte paraparė tė mbahej dje, u shtya pėr afat tė pacaktuar.

ECIKS/ RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail