Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

ECIKS promovon investimet ne forumin e Alpbach


Vjenė, 17 gusht 2007 - Nisma Ekonomike pėr Kosovėn - ECIKS, e cila e pėrfaqėson Agjencinė e Kosovės pėr Promovimin e Investmeve - APIK pėr rajonin gjermanofolės, ėshtė duke organizuar njė mbrėmje tė veēantė nė kuadėr tė Forumit Evropian tė Alpbach-ut e cila do ti kushtohet promovimit tė investimeve nė Kosovė.

Mbrėmja, ku pritet tė marrin pjesė shumė investitorė potencial nga rajoni gjermanofolės, do tė organizohet mė 29 gusht nė ora 19:00 nė sallėn "Erwin Schrödinger" nė Qendrėn e Kongreseve nė Alpbach dhe do tė hapet nga Dr. Erhard Busek, kryetar i Forumit Evropian tė Alpbach-ut.

Nė kuadėr tė kesaj mbrėmje, Ministri Kosovar i Drejtėsisė, z. Jonuz Salihu, do ta paraqesė kornizėn ligjore dhe sigurinė e investimeve pėrderisa ECIKS do t'i prezantojė mundėsitė pėr investime nė Kosovė.

ECIKS
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail