Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Rritet inkasimi i rrymės 30 pėr qind


Prishtinė, 3 gusht 2007 - Nė muajin korrik ka pasur inkasim tė rrymės nė vlerė prej 8.600.000 euro qė do tė thotė afėrsisht 30 pėr qind mė shumė se nė njėjtin muaj tė vitit tė kaluar. Kėshtu u tha pas takimit tė rregullt tė Bordit tė Drejtorėve tė KEK-ut.

Ky bord ka formuar panelin intervistues, i cili gjatė dy javėve tė ardhshme duhet ta zgjedhė drejtorin menaxhues tė Koorporatės Energjetike tė Kosovės. "Paneli do tė pėrbėhet nga anėtarėt e Bordit tė Drejtorėve, pėrfaqėsues tė USAID it dhe Agjencisė Evropiane pėr Zhvillim si dhe kryetari dhe nėnkryetari i Komisionit pėr energji dhe miniera i Kuvendit tė Kosovės", ka thėnė Ministri Ethem Ēeku.

Bordi i KEK ut ka zgjedhur edhe dy drejtorėt e rinj tė Divizionit tė rrjetit dhe tė furnizimit.

ECIKS / QIK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail