Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

855 milionė euro investime

Prishtinė, 4 korrik 2007 - Drejtori i Agjencisė pėr promovimin e investimeve, Ejup Fejza, nė prezantimin e aktiviteteve dhe rezultateve tė institucionit qė drejton pėr periudhėn 2006-2007, ka pohuar se vlera e investimeve tė cilat janė bėrė deri tash nė Kosovė arrin shifrėn nė 855 milionė euro. Sipas tij, gjatė kėsaj periudhe pėr investime nė Kosovė janė interesuar mbi 1.835 biznese tė huaja, ku vlera e investimeve direkte ėshtė 223 milionė euro, nga privatizimi janė 334 milionė euro, ndėrsa tė deklaruara direkt nė agjenci janė 298 milionė euro.

Fejza ka bėrė tė ditur se janė njė varg projektesh qė do tė implementohen gjatė viteve nė vazhdim, pėr tė cilat kanė shprehur interesim investitorėt e jashtėm. Ndėr projektet mė me rėndėsi ai ka pėrmendur prodhimin e pllakave solare, riciklimin e mbeturinave dhe prodhimin e biodiselit dhe gazit.

ECIKS / Koha Ditore
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail