Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Nėnshkruhet njė memorandum pėr ndihmė NVM-ve


Prishtinė, 2 korrik 2007 - Me qėllim tė zhvillimit tė ndėrmarrjeve tė vogla dhe tė mesme (NVM) nė Kosovė, Ministria e tregtisė dhe Industrisė nė bashkėpunim me Raiffaisen Bank dhe me agjencinė pėr ndėrmarrje tė vogla dhe tė mesme nėnshkruan sot njė memorandum bashkėpunimi. Drejtori i Raiffaisen Bank nė Kosovė, Oliver Uitle u premtoi bizneseve tė vogla dhe tė mesme kosovare dhėnie tė kredive me kushte sa mė tė favorshme pėr zhvillimin e tyre.

Memorandumi i nėnshkruar sot ua mundėson bizneseve tė vogla dhe tė mesme kosovare marrje tė kredive me kamata mė tė ulta dhe mė me lehtėsi. Pas nėnshkrimit tė memorandumit, ministri Dugolli kėrkoi nga bizneset qė tė bashkėpunojnė me institucionet si dhe tė jenė sa mė transparente dhe tė pėrgjegjshėm nė kryerjen e obligimeve bankare. Sipas tij, plotėsimi i kritereve tė tilla nga bizneset do tė bėjė qė tė ketė kushte sa mė tė favorshme pėr kredi me shkallė mė tė ulėt tė interesit.

Ndėrkaq drejtori i Raiffaisen Bank, Oliver Uittle theksoi se raportet e mira nė mes tė Raiffaisen bank dhe klientėve kosovar do tė bėjnė nė tė ardhmen qė kushtet pėr qasje nė kėtė bankė tė jenė edhe mė tė kėnaqshme.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail