Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

KE ndihmon Kosovėn pėr tė qenė konkurrente nė CEFTA

Prishtinė, 18 qershor 2007 Pėrfaqėsues tė Komisionit Evropian premtuan sot nė Prishtinė se ata do t'i ndihmojnė ndėrmarrjet kosovare pėr tu bėrė konkurrente nė treg me rastin e aplikimit tė Marrėveshjes pėr Tregtinė e Lirė me Vendet e Evropės Qendrore, pjesė e sė cilės ėshtė edhe Kosova.

Leopold Maurer, pėrfaqėsues i Komisionit Evropian tha se ata posedojnė njė sėrė projektesh qė financohen pėrmes Agjencisė Evropiane pėr Rindėrtim. Kėto komente u bėnė gjatė njė punėtorie nė Prishtinė me temėn “Tregu i Brendshėm”, tė organizuar nga Ministria e Tregtisė dhe Industrisė dhe Agjencia pėr Integrim Evropian.

ECIKS
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail