Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Kosova nė proces Stabilizim-Asociimi me EU


Prishtine, 14 qershor 2007 - Nė Prishtinė u mbajt sot takimi i dytė nė kuadėr tė Mekanizimit Pėrcjellės tė Stabilizim-Asociimit, i cili u fokusua nė qeverisjen e mirė dhe sundimin e ligjit.

Nė takim morėn pjesė pėrfaqėsuesit e Komisionit Evropian, Agjencisė pėr Integrime Evropiane tė Zyrės sė Kryeministrit, Ministrisė sė Drejtėsisė, tė Punėve tė Brendshme, tė Shėrbimeve Publike, ministrisė pėr Vetėqeverisjes Lokale dhe Administratė, Agjencisė Evropiane pėr Rindėrtim si dhe ata tė UNMIK-ut.

Pjesėmarrėsit diskutuan pėr reformat nė administratėn publike, gjyqėsinė, politikat kundėr korrupsionit, tė drejtat e njeriut dhe tė drejtat e pakicave, si dhe problemet e brendshme nė Kosovė. Ndėr temat e diskutuara ishin edhe reformat nė administratėn lokale dhe decentralizimi, shėrbimi korrektues, tė drejtat e punėtorėve dhe tė sindikatave, krimi i organizuar dhe trafikimi i qenieve njerėzore.

Ky takim ka shėrbyer edhe si njė kontribuues i rėndėsishėm pėr pėrgatitjen e raportit tė rregullt mbi pėrparimin e Kosovės nė vitin 2007, tė cilėn Komisioni Evropian do ta publikojė nė vjeshtė.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail