Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Afaristė nga Austria vizitojne Kosovėn


Prishtinė, 11 qershor 2007 - Mbi 20 afaristė nga Austria, sot dhe nesėr do tė qėndrojnė ne nje mision faktmbledhes nė Kosovė. Kjo vizitė ėshtė bėrė e mundur me organizim te Odes Ekonomike te Austrise, perkrahur nga Oda Ekonomike e Kosoves dhe Ministria per Tregti dhe Industri.

Ne kuader te kesaj vizite, Nisma Ekonomike per Kosoven (ECIKS) dhe Agjencia e Kosoves per Promovimin e Investimeve (APIK) kane organizuar "Diten e Investitoreve Austriak" ne Kosove, qe eshte duke u mbajtur sot ne Prishtine dhe qe ka per qellim informimin e investitoreve potencial austriak me kornizen ligjore dhe mundesite per investime ne Kosove.

Mes tjereve, afaristeve austriak do tu drejtohen edhe Bujar Dugolli, Minister per Tregti dhe Industri dhe Besim Beqaj, kryetar i Odes Ekonomike te Kosoves.

Vizita e afaristeve austriak do te vazhdoje edhe neser ne Therande.

ECIKS
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail