Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Kosovarėt pa pasaporta ne Shqipėri


Prishtinė, 1 qershor 2007 - Duke filluar prej 1 majit e deri mė 30 shtator, tė gjithė kosovarėt qė ia mėsynė Shqipėrisė, nuk do tė jenė tė detyruar qė me vete tė kenė pasaportė.

Kėtė e ka bėrė tė ditur Zyra e Shqipėrisė nė Kosovė, pėrmes njė njoftim zyrtar pėr opinion e Kosovės. Kjo urdhėresė vlen pėr tė gjitha pikat kufitare mes tė dyjave vendeve.

Kosovarėt, pėr tė hyrė nė Shqipėri, gjatė kėsaj periudhe, 1 maj - 30 shtator, duhet tė kenė vetėm letėrnjoftim, ata tė moshės madhore, kurse tė miturit njė certifikatė lindjeje.

Nė rast se tė miturit udhėtojnė vetėm, duhet tė kenė me vete certifikatė lindjeje, kopje tė letėrnjoftimit tė prindėrve, tė vėrtetuar, autorizim i vėrtetuar nga prindi apo kujdestari legal, me anė tė sė cilit i lejohet udhėtimi drejt Shqipėrisė.

Nė rast udhėtimi tė fėmijėve, nėn 18 vjeē, nė mėnyrė tė organizuar nga agjenci turistike apo shkolla, atėherė mjafton certifikata e lindjes dhe lista e vėrtetuar nga autoriteti mbikėqyrės qė organizon vizitėn turistike.

ECIKS / Telegrafi.com
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail