Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Pėr abuzime nė BPB shtatė veta nė arrest


Prishtinė, 31 maj 2007 - 7 veta janė arrestuar mėngjesin e sotėm nė njė operacion policor me akuzėn pėr keqpėrdorim tė autorizimeve nė ekonomi, lidhje tė kontratave tė dėmshme dhe krim tė organizuar nė Bankėn Private tė Biznesit.

Lidhur me rastin, policia ka kryer njė operacion bastisjeje nė pesė lokacione, katėr nga tė cilat nė Prishtinė dhe njė nė Gjakovė.

Thuhet se operacioni ende ėshtė nė vazhdim, kurse kėto vepra penale dyshohej se ishin kryer nga disa ish-anėtarė tė bordit tė drejtorėve dhe klientė tė tjerė tė kėsaj banke, ndėrsa keqpėrdorimet qė janė bėrė nė kėtė bankė, tejkalojnė shumėn 10 milionė eurove.

Pėr katėr nga shtatė tė arrestuarit janė bėrė publik emrat e tyre e ata janė: Nazmi Mustafa, Nail Reshidi, Ismet Brajshori, Skėnder Blakēori, kurse emrat e 3 tė tjerėve ende nuk janė bėrė tė njohur.

ECIKS / Telegrafi.com
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail