Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Edhe 9 milionė euro nga privatizimi


Prishtinė, 24 maj 2007 — Agjencia Kosovare e Mirėbesimit (AKM) ka arritur tė shtojė fondin e privatizimit me 9 milionė euro nga vala e 24-tė.

Nga 29 ndėrmarrjet e rrethit tė 24-tė, AKM-ja nuk ka pranuar fare offerta pėr dy ndėrmarrje; pėr Fabrikėn e Lėkurės-Bare dhe Pemishtet e Lajthive dhe Vidhnjeve. Ndėrkohė, ndėrmarrja qė ėshtė shitur mė sė shtrenjti ėshtė Drithnaja, pėr 1.83 milionė euro. Me ēmim mjaft tė lartė, prej 1.22 milionė eurosh ėshtė shitur edhe Mirusha - Vreshtat/Toka Bujqėsore nga Banja e Malishevės.

Nė kėtė raund mjaft punė do t’i dalė edhe Bordit tė AKM-sė. Kjo pėr faktin se pėr 10 ndėrmarrje nuk kishte mė shumė se dy ofertues dhe se a do te ritenderohen keto ndermarrje vendos bordi i AKM-se.

Rrethi i 24-tė ka ngjallur mjaft interesim. AKM-ja, pėr 27 ndėrmarrje pranzi gjithsej 115 oferta.

ECIKS / Gazeta Express
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail