Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

AKM shpall Valėn e 26-tė tė privatizimit


Prishtinė, 16 maj 2007 - Agjencia Kosovare e Mirėbesimit (AKM) tė martėn me 16 maj, 2007 zyrtarisht shpalli valėn e 26-tė tė privatizimit tė Ndėrmarrjeve Shoqėrore (NSH). Menjėherė pas mbledhjes sė Bordit tė mbajtur mė 3 maj, AKM-ja ka njoftuar menaxhmentin e NSH-ve dhe komunat pėrkatėse pėr privatizimin e kėtyre ndėrmarrjeve, ndėrsa sot i ka postuar njoftimet pėr tender nė faqen e AKM-sė nė internet.

Nė listėn e tenderėve tė privatizimit tė valės 26 janė pėrfshirė 13 Ndėrmarrje Shoqėrore, nga tė cilat janė krijuar 18 Ndėrmarrje tė Reja.

12 Ndėrmarrje Shoqėrore do tė privatizohen pėrmes spinof-it tė rregullt, ku do tė krijohen 17 Ndėrmarrje tė Reja.

1 Ndėrmarrje Shoqėrore do tė tenderohet pėrmes spinof-it special, ku do tė krijohet 1 Ndėrmarrje e Re.


Afati pėr parakualifikim ėshtė deri nė ditėn e mėrkurė, 11 korrik 2007.

Data pėr dorėzimin e ofertave ėshtė dita e mėrkurė, 18 korrik 2007.

Per me shume informata, vizitoni faqen e AKM-se ne internet
.
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail