Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

PTK-ja themelon Departamentin pėr antikorrupcion


PRISHTINĖ, 14 MAJ 2007 - Posta dhe Telekomunikacioni I Kosovės ka themeluar Departamentin pėr antikorrupcion dhe pėr analitikė tė biznesit, me qėllim tė shtimit tė transparencės dhe kontrollit tė brendshėm nė korporatėn mė tė madhe nė Kosovė, thuhet nė njė njoftim tė lėshuar nga kjo kompani.

Themelimi i Zyrės antikorrupcion dhe pėr analitikė tė biznesit, ėshtė aprovuar nga Bordi drejtues i PTK-sė. Nė njoftim thuhet se PTK-ja ėshtė e para kompani publike nė Kosovė qė ka themeluar njė zyrė tė tillė qė “ka pėr synim shtimin e efikasitetit dhe kujdesit nė menaxhimin e korporatės”.

Udhėheqės i zyrės ėshtė zgjedhur shtetasi amerikan, Richard Stephens, qė deri tani ka qenė udhėheqės i krimeve serioze ekonomike pranė policisė sė UNMIK-ut dhe ka pėrvojė shumėvjeēare nė hetimet ekonomike.

“Javėve nė vijim, zyra do tė plotėsohet edhe me staf tjetėr tė kufizuar. Zyrtarėt e kėsaj zyre janė tė obliguar me kontratė qė tė njoftojnė policinė pėr ēfarėdo tė gjeture tė tyre gjatė punėve nė PTK”, thuhet nė njoftim.

Marrė nga Koha Ditore
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail