Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Qeveria miraton dokumentin e eSEE


Prishtinė, 2 maj 2007 - Nė mbledhjen e sotme tė Qeverisė sė Kosovės ėshtė miratuar dokumenti Iniciativa Elektronike e Evropės Juglindore pėr zhvillimin e shoqėrisė sė informacionit.

Kjo iniciativė elektronike e Evropės Juglindore (eSEE) ėshtė e organizuar nga Pakti i Stabilitetit pėr EJ-nė dhe ka pėr qėllim pėrkrahjen e rajonit nė zhvillimin e shoqėrisė sė informacionit.

Ndėrkaq, si cak i pėrgjithshėm i Iniciativės eSEE ėshtė integrimi i vendeve tė Evropės Juglindore nė ekonominė globale duke e pėrkrahur rajonin nė zhvillimin e shoqėrisė sė informacionit. Pas miratimit nga Qeveria, kėtė dokument pritet ta nėnshkruajė ministri i Transportit dhe Telekomunikacionit, Qemajl Ahmeti, nė Konferencėn ministrore e cila do tė mbahet prej 21 deri mė 22 qershor nė Sarajevė.

Nė mbledhjen e sotme Qeveria ka shqyrtuar dhe miratuar, Planin operacional tė veprimit pėr mbrojtjen e pyjeve dhe Dokumentin e politikave mbi Kontrollin e brendshėm tė financave publike nė Kosovė. Po ashtu ėshtė miratuar edhe projektligji pėr aftėsimin profesional dhe punėsimin e personave me aftėsi tė kufizuar.

ECIKS / Telegrafi
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail