Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Ēeku: tė paguhen taksat


Prishtinė, 24 prill 2007 - Kryeministri i Kosovės, Agim Ēeku, ka qėndruar sot nė Administratėn Tatimore tė Kosovės dhe me udhėheqėsit e kėtij institucioni ka diskutuar pėr gjendjen e vjeljes sė taksave nga tatimpaguesit kosovarė.

Kryetari i Administratės Tatimore tė Kosovės (ATK), Jonuz Krasniqi, e ka informuar kryeministrin Ēeku se ATK-ja nga viti nė vit ka shėnuar ngritje tė shkallės sė realizimit tė taksave. Aktualisht, ka thėnė ai, rreth 80 pėr qind e taksapaguesve i paguajnė e i deklarojnė taksat vetė, pa pasur asnjėherė nevojė qė tė trokasim nė dyert e tyre.

Kryeministri ka inkurajuar pėrfaqėsuesit e Administratės Tatimore pėr punėn e mirė, por nuk ka harruar tė potencoi edhe disiplinėn nė rritje tė taksapaguesve.

“Administrata Tatimore e Kosovės ėshtė duke bėrė njė punė jashtėzakonisht tė mirė nė mbledhjen e taksave nga taksapaguesit dhe kėtė punė ėshtė duke e mbėshtetur nė legjislacion, e cili pėrputhet me praktikat mė tė avancuara tė Fondit Monetar Ndėrkombėtar dhe Bashkimit Evropian”, ka thėnė Ēeku.

Kryeministri Ēeku me kėtė rast u bėri thirrje tė gjithė taksapaguesve kosovarė qė tė paguajnė taksat, pasi qė nė kėtė mėnyrė ata kontribuojnė dhe investojnė nė ndėrtimin e shtetit tė ri tė Kosovės.

ECIKS / Telegrafi
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail