Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Sindikalistėt e KEK-ut thėrrasin nė protesta tė mėdha


Prishtinė, 23 prill 2007 - Gjendja e vėshtirė nė KEK, humbjet e shtuara, ngritja e ēmimit, korrupsioni dhe keqmenaxhimi, kanė nxitur Sindikatėn e KEK-ut tė thėrras njė tubim tė madh.

Ky tubim do tė jetė gjithėpopullor dhe do tė mbahet tė mėrkurėn nė Prishtinė, kanė bėtė tė ditur drejtues tė Sindikatės sė pavarur tė KEK-ut. Nė kėtė tubim, pėrveē tjerash, do tė kėrkohet bartja e plotė e kompetencave nga administrata e UNMIK-ut te Kuvendi i Kosovės.

Sindikalistėt kanė thėnė se posedojnė edhe dokumentacion mė tė cilin do tė zbulohen edhe afera tė shumta korrupsioni brenda KEK-ut dhe, nėse kompetentėt nuk ndėrmarrin diēka nė kėtė drejtim, pas 1 qershorit, Sindikata e KEK-ut do t’i radikalizojė veprimet e saja.

Sipas sindikalistėve, humbjet e energjisė elektrike, nė tre muajt e parė tė kėtij viti janė shtuar nė 60 pėr qind, e njėkohėsisht ėshtė bėrė edhe ndryshimi i tarifave tė energjisė, gjė qė nuk ėshtė dashur tė bėhet.

ECIKS / Telegrafi
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail