Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Gjithēka gati pėr regjistrimin e popullsisė nė Kosovė


Prishtinė, 20 prill 2007 - Regjistrimi i dytė testues, i mbajtur nė nėntor tė vitit tė kaluar nga Enti i Statistikave tė Kosovės dhe Eurostati ėshtė vlerėsuar pozitivisht, ka thėnė sot ministrja e MSHP-sė, Melihate Tėrmkolli.

Sipas Tėrmkollit, kryesuese e Komisioni Qendror pėr regjistrimin e popullsisė, ekonomive familjare dhe banesave, regjistrimi i dytė testues ka qenė pozitiv. “Ka disa rekomandime mė shumė tė natyrės teknike, nevojiten edhe disa pėrmirėsime nė punėn e mėtejshme por angazhime dhe pėrmirėsime do tė ketė deri nė ditėn kur do tė mbahet regjistrimi i popullsisė”.

Komisioni Qendror pėr regjistrim pritet t’i propozojė Kuvendit tė Kosovės diskutimin pėr pėrgatitjet e deritanishme pėr regjistrimin e popullsisė dhe ai tė sjell pėrfundimet. Sipas ligjit, Kuvendi, sė bashku me shefin e UNMIK-ut, duhet tė vendosin pėr datėn e regjistrimit tė pėrgjithshėm tė popullsisė.

Tėrmkolli ka thėnė se janė bėrė tė gjitha pėrgatitjet pėr mbajtjen e regjistrimit tė pėrgjithshėm, i cili pritet tė realizohet nė nėntor tė kėtij viti dhe se nuk do tė ketė nevojė tė pritet njė vit, pas miratimit tė rezolutės pėr Kosovėn, siē propozohen nė planin e Ahtisaarit.

ECIKS / Telegrafi
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail