Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

AKM shpalli valėn e 25 tė privatizimit


PRISHTINĖ, 18 prill 2007 — Agjencia Kosovare e Mirėbesimit (AKM) tė martėn zyrtarisht shpalli valėn 25 tė privatizimit tė ndėrmarrjeve shoqėrore (NSH). Nė listėn e tenderėve tė privatizimit tė valės sė 25-tė janė pėrfshirė 29 ndėrmarrje shoqėrore (NSH), nga tė cilat janė krijuar 45 ndėrmarrje tė reja. Tė gjitha ndėrmarrjet do tė privatizohen pėrmes spin off-it tė rregullt.

Afati i fundit pėr parakualifikim ėshtė 13 qershor 2007, ndėrsa data pėr dorėzimin e ofertave ėshtė 20 qershor 2007. Nė kėtė rreth dominojnė lokalet afariste duke filluar nga ato te Kurrizi nė Prishtinė e deri tek ato nė Zonėn Industriale tė kryeqytetit, si ndėrmarrja e re Kosova Elektro, Depoja nė Zonėn Industriale Sh.P.K. - e cila, sipas AKM-sė, u ofron blerėsve potencial pėr lokale afariste (njė kat) me pėrafėrsisht 2000 m 2 dhe oborr me njė sipėrfaqe pėrafėrsisht prej 4,200 m2 qė gjendet nė Zonėn Industriale tė Prishtinės.

Por edhe nė kėtė raund pjesėmarrje tė konsiderueshme kanė tokat bujqėsore, si ato nga Skenderaj, Deēani apo pėrgjatė magjistrales Prishtinė-Shkup. Ndėrkohė, Ferma e Bibave ėshtė ndarė nė katėr ndėrmarrje tė reja.

Veēori e kėtij rrethi ėshtė edhe fillimi i shitjes sė njėsive tė Rilindjes. Nė kėtė rreth ėshtė pėrfshirė Libraria numėr 6, me seli nė Dardani tė Prishtinės.

ECIKS / Gazeta Express
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail