Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Vala me produkte tė reja


Prishtinė, 17 prill 2007 - Operatori i telefonisė mobile Vala, njėsi e Postės dhe Telekomit tė Kosovės, ka hedhur nė treg kartelat ri-mbushėse tė profilit 50 euro me ēmim prej vetėm 43 euro dhe kartelat mbushėse dhe mbushjet elektronike tė profilit 40 euro me ēmim prej vetėm 36 euro. Ndėrsa Vala ka njoftuar se produkti i hedhur nė fund tė muajit mars, mbushje elektronike tė profilit 50 euro me ēmim prej 43 euro, do tė vazhdojė tė gjendet nė treg pėr konsumatorėt deri nė njė informim tė ardhshėm. "Produktet e ofruara do tė kenė edhe afatin e vlefshmėrisė e qė janė me sa vijon: pėr numrat aktivė (numrat qė mund tė bėjnė dhe pranojnė thirrje) 360 ditė, numrat joaktivė (numrat qė vetėm mund tė pranojnė thirrje) 14 ditė, ndėrsa pas kėtij afati numri kalon nė status pasiv (numrat qė nuk mund as tė realizojnė e as tė pranojnė thirrje)", njofton Vala pėrmes njė komunikate pėr media.

Kohėzgjatja e statusit pasiv ėshtė 0 ditė, qė do tė thotė se numri automatikisht fshihet nga sistemi dhe se consumatori e humb numrin. Kartelat mbushėse tė kėtyre dy profileve do tė gjenden nė tė gjitha pikat shitėse tė PTK-sė, ndėrsa profilet pėrmes mbushjeve elektronike (Top up electronic), do tė mund tė gjenden nė tė gjitha pikat shitėse qė ofrojnė kėtė shėrbim, e qė do tė thotė vetėm nė pikat shitėse qendrore nėpėr qendrat e Kosovės.

ECIKS / Gazeta Express
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail