Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Shėrbimi Doganor nė duar tė kosovarėve


Prishtinė, 3 prill 2007 - Shėrbimi Doganor i UNMIK-ut qė nga sot ėshtė bėrė me drejtor vendor dhe me qendrėn e re moderne operative. Drejtori i deritashėm i Shėrbimit doganor, Peter Walker, nė njė ceremoni tė rastit ia dorėzoi nė mėnyrė simbolike gradat e tij drejtorit tė ri, Naim Huruglicės.
Walker theksoi se pėrkundėr shumė tė arriturave nė Shėrbimin doganor, mbetet akoma shumė punė pėr t’u bėrė: “Ne ju sigurojmė se angazhimi dhe pėrkushtimi ynė nuk do tė mungojė nė asnjė ēast qė Shėrbimi doganor i Kosovės tė jetė njė shėrbim doganor modern, nė shėrbim tė qytetarėve dhe ekonomisė sė Kosovės”, tha ai.

Ndėrkaq kryeministri, Agim Ēeku, shprehu bindjen se shumė shpejt do tė mbahet ceremonia tjetėr e rėndėsishme. “Shprehi bindjen time se shumė shpejt do tė takohemi kėtu nė ceremoninė e radhės kur do ta zėvendėsojmė fjalėn Shėrbimi Doganor i UNMIK-ut me fjalėn Shėrbimi Doganor i Kosovės dhe do ta inaugurojmė edhe flamurin e ri edhe stemėn e re tė SHDK”, tha ai

Po ashtu me kėtė rast ėshtė pėruruar edhe Qendra Operative e Shėrbimit Doganor, ku 24 orė nė ditė - 7 ditė nė javė - tė gjitha pikat doganore do tė jenė nėn mbikėqyrje tė kamerave.

ECIKS / Telegrafi
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail