Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

ART refuzon ankesėn e Mobilkom Austria


Prishtinė, 06 mars 2007 - Zyra ligjore ka pėrfunduar procesin e shqyrtimit tė ankesave tė parashtruara kundėr vendimit tė ART-sė lidhur me shpalljen e fituesit pėr Operator tė dytė tė telefonisė mobile nė Kosovė. Bordi i ART sė ka aprovuar rekomandimet e Zyrės Ligjore, nė bazė tė tė cilave ankesat e Mobilkom - Austrisė dhe Capital Management janė refuzuar si tė pabaza.

Zyra Ligjore ka udhėzuar palėt e pakėnaqura pėr mundėsinė e inicimit tė konfliktit administrativ konform Ligjit pėr Telekomunikacion. Pėrfundimi i kėtij procesi, duke pėrfshirė edhe nėnshkrimin e licencės pėrcaktohet dhe organizohet nga Qeveria Kosovės.

ECIKS / RTKlive
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail