Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Blloku B bie nga sistemi dy herė pėr dy ditė


Prishtinė, 05 mars 2007 - Rrjedhjet nė kazan, qė shkaktuan daljen nga funksioni tė Bllokut B2 tė termocentralit “Kosova B”, kanė qenė arsye e reduktimeve tė rrymės tė dielėn dhe tė hėnėn. Rėnia nga sistemi i kėtij blloku tė termocentralit “Kosova B” ėshtė bėrė edhe pas punės tetorėshe qė kanė bėrė punėtorėt e TC KB nė evitimin e problemeve teknike nė kėtė bllok. Zyrtarė pėr informim tė Korporatės Energjetike tė Kosovės, ndėrkohė, kanė thėnė se blloku do tė vihet nė funksion deri tė hėnėn nė orėn tetė tė mbrėmjes. Donika Kada, zėdhėnėse e KEK-ut, ka thėnė qė “nė ndėrkohė falė kontratave tė KEK-ut pėr import, furnizimi me energji elektrike prej orės 10:00 tė mėngjesit ishte stabil”. Ndėrkaq, ēmimet e importit tė energjisė vetėm sot ishin 83.1 euro pėr megavat orė, import ky qė mundėsohet nga 45 milionė euro tė dhėna nga buxheti i Kosovės.

ECIKS / Koha Ditore
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail