Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Kosova ka shkallė tė lartė tė emetimit tė CO2


Prishtinė, 24 shkurt 2007 - Ekspertėt kosovarė tė mjedisit kanė thėnė sot nė njė takim me temė “Kosova dhe standardet mjedisore pėr integrim evropian” se vendi ynė ka shkallėn mė tė lartė tė emetimit tė dyoksidit tė karbonit (CO2), njofton agjencia e lajmeve Telegrafi.com.

Sipas ekspertėve, fajtor kryesor pėr ndotjen e ambientit nė Kosovė, ėshtė prodhimi i energjisė elektrike pėrmes linjitit i cili ndikon qė termocentralet tė dalin si ndotėsit enormė tė mjedisit.

Pėrveē dyoksidit tė karbonit, ndotjes sė madhe tė ambientit, sipas ekspertėve, i kontribuon edhe ndikimi i gazrave tė makinave nė Kosovė.

ECIKS

 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail