Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Rritet kapitali i bankave nė vend


Prishtinė, 21 shkurt - Nė fund tė vitit tė kaluar, kapitali i gjashtė bankave komerciale qė operojnė nė vend ka arritur nė 105 milionė e 816 mijė euro. Pėr dallim nga shtatori i vitit tė kaluar, kur kapitali i bankave nė vend ishte 98 milionė e 372 mijė euro, nė fund tė vitit 2006 kapitali i bankave ėshtė rritur pėr 7 milionė e 500 mijė euro. Rritje mė e madhe e kapitalit vėrehet te bankat me kapital tė huaj, "Raiffeisen Bank" dhe "Pro Credit Bank". Pėr dallim nga shtatori, kėto banka nė fund tė vitit tė kaluar kanė rritur kapitalin pėr 6 milionė e 431 mijė euro, duke arritur nė 69 milionė e 965 mijė euro. Ndėrsa bankat me kapital vendor, nga 34 milionė e 782 mijė euro, sa kanė pasur totalin e kapitalit nė shtator tė vitit tė kaluar, nė fund tė vitit e kanė kapitalin 35 milionė e 853 mijė euro. Pėrveē "Raiffeisen Bank" dhe "Bankės pėr Biznes", tė cilat i kanė ndryshuar aksionet nė bankė nė fundvitin e kaluar, te bankat tjera qė veprojnė nė vend aksionet nuk janė ndryshuar. Pėr dallim nga nėntori i vitit tė kaluar, nė fund tė vitit aksionet nė "Raiffesien Bank" janė rritur pėr 5 milionė 250 mijė euro, ndrysa nė "Bankėn pėr Biznes" nė po tė njėjtėn periudhė aksionet janė zvogėluar pėr 492 mijė euro.

ECIKS / Gazeta Lajm
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail