Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Megjithatė sllovenėt fitojnė tenderin e telefonisė


Prishtinė, 21 shkurt 2007 - Meqė Kosmocell nuk ka paguar shumėn e paraparė prej 81 milionė euro si fitues i tenderit tė operatorit tė dytė tė telefonisė mobile nė Kosovė, ART ja automatikisht ka shpallur fitues ofertuesin e dytė Konsorciumin Sllovenia dhe IPKO NET, tė cilėt kanė ofruar 75 milionė euro. Nė Komunikatėn e ART sė thuhet se ky institucion bashkė me Ministrinė e Ekonomisė dhe Financave kanė konfirmuar mospėrmbushjen e obligimeve tė kompanisė Kosmocell deri nė afatin e paraparė, me ē'rast ofertuesi i dytė pėr nga pikėt konsorciumi Telekom Sllovenia dhe IPKO -NET ėshtė shpallur fitues i preferuar.

ECIKS / QIK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail