Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Vazhdon me ritme tė shpejta autostrada Durrės-Morin


Tiranė, 19 shkurt 2007 - Autostrada Durrės - Morin vazhdon tė ndėrtohet me ritme tė shpejta. Tashmė ėshtė inauguruar edhe fillimi i punimeve nė segmentin e tretė, Milot-Skuraj, pjesė e projektit Milot- Rrėshen, nė tė cilin pėrfshihet edhe ndėrtimi i dy segmenteve tė tjerė, Skuraj-Rubik me njė gjatėsi 9 km dhe Rubik-Rrėshen me njė gjatėsi 8 km, kap vlerėn totale pėr tė tre segmentet e kėtij aksi rrugor, prej 41 milionė dollarė. Projekti ėshtė i financuar nga Banka Botėrore, OPEC (pėr segmentin e tretė) dhe qeveria shqiptare. Punimet priten tė pėrfundojnė nė janar tė vitit 2009, vit nė tė cilin pritet tė pėrfundojė edhe ndėrtimi i tėrė autostradės qė do tė lidh Shqipėrinė me Kosovėn. Ndėrkohė, nė anėn e Kosovės nuk ka filluar asnjė punim konkret.

ECIKS / gazeta Express
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail