Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Filloi ndėrtimi i tunelit mė tė gjatė nė Ballkan


Kukės, 5 shkurt 2007 - Nė segmentin Rreshen - Kalimash nė pjesėn e autostradės nė ndėrtim Durrės Kukės Morinė, ka filluar ndėrtimi i tunelit mė tė gjatė nė Ballkan, rreth gjashtė kilometra. Shpėrthimi i parė i gėrmimit tė kėtij tuneli u bė nga Kryeministri Sali Berisha. Ai tha se ky ėshtė tuneli mė i gjatė qė ekziston nė vend, por edhe nė rajon. Berisha ka thėnė se ky tunel bėnė shkuirtimin e largėsisė ndėrmjet Tiranės dhe Prishtinės, duke nėnvizuar se e gjithė autostrada Durrės - Morinė do tė pėrfundojė nė vitin 2009 dhe ka shtuar se gjatė kėsaj periudhe do tė pėrfundojnė edhe projekte tė tjera tė rėndėsishme pėr Shqipėrinė. Nė kėtė solemnitet rasti mori pjesė edhe njė delegacion i Ministrisė sė Transportit dhe Postė Telekomunikacionit tė Kosovės.

ECIKS / QIK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail