Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Kassabank- 104 milionė euro depozita


Prishtinė, 31 janar 2007 - Fuqia finanziare e "Kassabankės" mė datė 31 dhjetor tė 2006 ishte 104 milionė e 711 mijė euro. Pėr dallim nga tre muaj mė herėt, shtator 2006, depozitat nė kėtė bankė kanė rėnė pėr 1 milion e 679 mijė euro. Huat e bankės nė fund tė vitit 2006 ishin 4 milionė e 121 mijė euro. Po ashtu nė shtator tė vitit tė kaluar kapitali i "Kassabankės" ishte 13 milionė e 677 mijė euro, ndėrsa nė fond tė vitit u rrit pėr 812 mijė euro. Sipas bilancit del se edhe kapitali i bankės ishte 14 milionė e 489 mijė euro. Nė fund tė vitit tė kaluar gjithashtu u rrit edhe totali i aktives pėr 261 mijė euro, duke arritur nė 128 milionė e 582 mijė euro. Bazuar nė po tė njėjtin raport tė bankės, pėr dallim nga shtatori, nė fund tė vitit tė kaluar kapitali i bankės ėshtė rritur pėr 812 mijė euro. Tė hėnėn "Kasabank" ia shiti 68 pėr qind tė aksioneve "Nova Ljublanska Banka", vendim qė sllovenizoi nė masėn 51 pėr qind kėtė bankė, pasi edhe njė tjetėr bankė slovene "Faktor Bank" ka 25 pėr qind tė aksioneve aty.

ECIKS / Gazeta Lajm
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail