Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Shitet Kasabank


Prishtinė, 31 janar 2007 - Tė hėnėn, sipas drejtorit tė "Kasabank", Milazim Abazit, ėshtė vendosur qė 51 pėr qind tė aksioneve tė bankės (68 pėr qind tė aksioneve tė kosovarėve) tė shiten tek "Banka e Re e Lubjanės" (BRL).

"Zhurma e krijuar nga ky grup i fajdexhinjve ka qenė edhe pėr shkak tė krijimit tė amullisė me rastin e shitjes sė aksioneve, por fatmirėsisht dje kemi vendosur qė 51 pėr qind tė aksioneve tė bankės t`i shiten BRLsė. Ndėrsa 25 pėr qind janė tė "Faktor Bankės" nga Sllovenia",tha Abazi.

Sipas kėsaj skeme, tani 76 pėr qind tė aksioneve tė "Kasabank" kontrollohet nga sllovenėt " Ky ėshtė njė akt shumė pozitiv pėr bankėn dhe sistemin bankar nė pėrgjithėsi. Realisht "Kassabank" me tė gjitha parametrat tani do tė jetė banka numėr njė nė Kosovė".

ECIKS / Gazeta Lajm
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail