Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Formohet Komisioni pėr vlerėsimin e ofertave tė telefonisė


Prishtinė, 24 janar 2007 – Autoriteti Rregullator i Telekomunikacionit njoftoi se ka marrė vendim pėr formimin e Komisionit pėr vlerėsimin e ofertave, si pjesė e procesit tenderues pėr pėrzgjedhjen e operatorit tė dytė tė telefonisė mobile nė Kosovė.

Sipas ART-sė, komisioni nė fjalė pėrbėhet nga Lulzim Kurtaj, qė ėshtė kryesues i emėruar nga Bordi i ART-sė, Petrit Derguti, anėtar (i emėruar nga Bordi i ART-sė), Arben Qirezi, anėtar (i emėruar nga kryeministri), David Hitkok, anėtar (i emėruar nga PSSP-UNMIK-u) dhe Poul Rich, anėtar (i emėruar nga PSSP-UNMIKu). Ky komision pritet ta pėrfundojė punėn gjatė ditėve tė ardhshme, kur njėri nga pesė konkurrentėt do tė shpallet edhe fitues i licencės pėr operatorin e dytė tė telefonisė mobile. Nė kėtė tender, ofertat e tė cilit janė pranuar mė 17 janar, kanė konkurruar Telekom Slovenija me Ipko Net, operatori Mobilkom nga Austria, konzorciumi Team Kosova e Kosmocell dhe IWH-International nga Gjermania. Pėr licencimin e operatorit tė dytė tė telefonisė mobile ėshtė zgjedhur metoda e kombinuar, ankand (ēmimi i ofruar) dhe "Beauty Contest", qė ka tė bėjė mė kriteret qė duhet t'i plotėsojnė kompanitė konkurruese. Baza e ēmimit tė licencės, sipas rregullave tė tenderit, do tė kushtojė 20 milionė euro, me mundėsi rritjeje varėsisht se sa janė nė gjendje tė ofrojnė kompanitė e interesuara.

ECIKS / Express
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail