Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Doganat: 25 milionė euro mė shumė


Prishtinė, 21 janar - Shėrbimi Doganor i UNMIKut (SHDU) vjet ka tejkaluar planin e tė hyrave tė caktuar nga Ministria e Ekonomisė dhe Financave (MEF) pėr afėr 25 milionė euro.

Zėdhėnėsi i SHDU-sė , Adriatik Satvileci, tha se ky shėrbim mbledh afėr 70 pėr qind tė mjeteve tė buxhetit tė konsoliduar tė Kosovės. "MEF-i nė fillim tė vitit tė kaluar i kishte caktuar SHDU-sė qė tė vjelė 425.3 milionė euro, ndėrsa pėr dymbėdhjetė muaj buxhetit i ka siguruar 450 milionė uro".

Stavileci po ashtu tha se gjatė tėrė vitit 2006, SHDU-ja ėshtė koncentruar shumė nė luftimin e kontrabandės dhe ka zbuluar njė numėr tė madh tė kundėrvajtjeve doganore.

"Janė shqiptuar mbi njė mijė kundėrvajtje doganore, kurse gjobat arrijnė afėr gjysmė milioni euro", tha ai, duke shtuar se vlera e mallit tė konfiskuar arrin afėr 600 mijė euro.

ECIKS / Gazeta Lajm
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail