Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

AKM-ja shpall valėn e 22-tė tė privatizimit


Prishtinė, 29 dhjetor 2006 - Agjencia Kosovare e Mirėbesimit (AKM) ka shpallur zyrtarisht valėn e 22-tė tė privatizimit tė ndėrmarrjeve shoqėrore. AKM-ja ka njoftuar menaxhmentin e ndėrmarrjeve shoqėrore dhe komunat pėrkatėse pėr privatizimin e kėtyre ndėrmarrjeve.

Nė listėn e tenderėve tė privatizimit tė valės sė 22-tė janė pėrfshirė 23 ndėrmarrje shoqėrore (NSH), nga tė cilat janė krijuar 28 ndėrmarrje tė reja. 19 NSH do tė privatizohen pėrmes spinofit tė rregullt, ku do tė krijohen 24 ndėrmarrje tė reja. 4 NSH do tė tenderohet pėrmes spin-ofit special, ku do tė krijohen 4 ndėrmarrje tė reja. Pėr dy minierat Xim dhe Golesh, kushtet pėr parakualifikim janė lehtėsuar dhe ftohen palėt e interesuarit qė ta kontaktojnė AKM-nė pėr informata shtesė.

Afati pėr parakualifikim ėshtė deri nė ditėn e mėrkurė, 28 shkurt 2007. Data pėr dorėzimin e ofertave ėshtė dita e mėrkurė, 7 mars 2007.

ECIKS
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail