Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Certifikohen 655 udhėheqės financiarė


Prishtinė, 27 dhjetor 2006 - Ministria e Ekonomisė dhe Financave (MEF), certifikoi 655 zyrtarė tė organizatave buxhetore, lidhur me pėrdorimin e sistemit informativ kompjuterik pėr menaxhimin e financave publike. "Certifikimi i 655 zyrtarėve tė organizatave tė ndryshme buxhetore ėshtė i domosdoshėm, pasi krijon njė efikasitet nė menaxhimin e financave publike, si nė nivelin lokal, ashtu edhe nė atė qendror," tha ministri i Ekonomisė dhe Financave, Haki Shatri.

Drejtori i Departamentit tė Thesarit nė MEF, Lulėzim Ismajli, tha se sistemi ėshtė shpėrndarė fillimisht nė komuna, qė nga viti 2003. Me kėtė rast, sipas tij, tė gjitha komunat e Kosovės kanė qenė tė lidhura nė rrjetin e sistemit dhe kanė pasur mundėsi t'i regjistrojnė shėnimet e tyre financiare nė sistemin e thesarit.

ECIKS / Express
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail