Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Mospajtime nė kuvend pėr buxhetin 2007


Prishtinė, 20 dhjetor 2006 - Kuvendi i Kosovės shqyrtoi pėr herė tė dytė projektligjin pėr buxhetin e vitit 2007, me 715 milionė euro. Ky buxhet ka paraparė rritje tė investimeve kapitale pėr 29 milionė euro krahasuar me vitin e kaluar.

Kryetari i grupit kuvendar tė LDK-sė Alush Gashi tha se ky grup do ta votojė projektligjin edhe pse ai nuk plotėson nevojat e Kosovės. “Pėr” u shpreh edhe anėtari tjetėr i koalicionit qeveris – AAK-ja. PDK-ja ndėrkaq tha se ky buxhet ėshtė i papranueshėm dhe nė ndėrkohė lėshoi seancėn kurse ORA kėrkoi qė projektligji tė rishqyrtohet. Duke parė kėto zhvillime, kryetari i Kuvendit, Kolė Berisha dha pauzė dhe ftoi nė takim kryetarėt e grupeve kuvendare.

Kuvendi i Kosovės pėrsėri sot ndėrpreu seancėn nė mungesė tė kuorumit.

RTK / ECIKS
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail