Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Rritet ēmimi i bukės nė Prishtinė


Prishtinė, 4 dhjetor 2006 - Prej sot ėshtė rritur ēmimi i bukės. Pėr rritjen e ēmimit tė bukės kanė vendosur tre prodhuesit mė tė mėdhenj tė kėtij produkti - kompania e prodhimit tė bukės "Sheki", kompania "Ko-Bake" dhe "Kulla". Shkak pėr kėtė rritje tė ēmimit, sipas tyre, ėshtė ngritja e ēmimit tė miellit nga 20 centė deri 28 apo 30 centė.

Prodhuesit e bukės e kanė konsideruar si mė se tė nevojshėm ngritjen e ēmimit dhe pėr kėtė kanė fajėsuar indirekt qeverinė e vendit, mė saktėsisht Ministrinė e Bujqėsisė. Ngritja e ēmimit tė bukės ka filluar nė Prishtinė, pėr tė vazhduar ditėt nė vijim edhe nėpėr komunat e tjera.

Kohavision / ECIKS
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail