Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Ēeku ka inkurajuar biznesmenėt vendės


Prishtinė, 27.11.2006 - Kryeministri kosovar, Agim Ēeku ka inkurajuar biznesmenėt vendės qė tė jenė tė pranishėm, tė promovojnė dhe tė rrisin cilėsinė e prodhimeve tė tyre, duke krijuar konkurrencė nė tregun kosovar. Ēeku pas njė takimi qė ka zhvilluar me prodhuesit kosovarė, ka thėnė se kėta biznesmenė mund tė ndihmojnė qeverinė nė krijimin e politikave fiskale dhe ekonomike. Ai ka deklaruar tė jetė ne dijeni pėr problemet e prodhuesve, por u ka premtuar atyre se institucioni qė udhėheq do t’i mbėshtesė bizneset kosovare qė t’i bėjnė prodhimet vendėse konkurruse nė tregun e lirė rajonal dhe atė vendės.

Nga ana tjetėr kryetari i AKB-sė, Agim Shahini, ka thėnė se pos problemeve tė tjera me kryeministrin, kanė biseduar dhe kanė adresuar rekomandimet pėr krijimin e njė klime me tė pėrshtatshme tė funksionimit tė bizneseve nė mėnyrė qė kėta tė fundit tė krijojnė vende tė reja pune.

Kohavision / ECIKS
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail