Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Kontabilistėt kosovarė pranohen nė Federatėn e Mesdheut


Stamboll, 21 nėntor 2006 - Shoqata e kontabilistėve tė certifikuar dhe auditorėve tė Kosovės (SHKĒAK), njoftoi se ėshtė pranuar si anėtare me tė drejta tė plota nė Federatėn e kontabilistėve tė Mesdheut.

"Anėtarėsimi u bė nė Stamboll, ku javėn e kaluar u mbajt mbledhja e Asamblesė sė pėrgjithshme e FCM-sė (Federata e kontabilistėve tė Mesdheut)," njoftoi SHKAĒAK. Kjo shoqatė ėshtė e autorizuar qė tė merret me trajnimin dhe certifikimin e kontabilistėve, qė nga niveli fillestar deri tek auditorėt. Por, rėndėsia e saj pritet tė rritet nė tė ardhmen, ngase pėr momentin nė Kosovė ende nuk respektohet ligji qė lejon tė merren me mbajtjen e librave tė kontabilitetit vetėm personat e certifikuar pėr kėtė veprimtari.

Si rezultat i mospėrfilljes sė kėtij parimi, kontabiliteti nė Kosovė ka mbetur larg trendėve tė zhvillimit botėror.

Express / ECIKS
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail