Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Kuvendi miraton ligjin pėr auditimin e brendshėm

Kuvendi miraton ligjin pėr auditimin e brendshėm

Prishtinė, 16.11.2006 - Deputetėt e Kuvendit tė Kosovės me shumicė votash miratuan sot ligjin pėr auditim tė brendshėm, ndėrsa nė parim kanė miratuar projektligjin mbi noterinė. Nė fillim tė seancės deputeti Gjergj Dedaj ka kėrkuar qė tė debatohet nė Kuvend pėr vendimin pėr shtyrjen e statusit politik tė Kosovės. “Konsideroj se Ekipi negociator duhet tė shpallė tė pėrfunduar mandatin e tij, pėr shkak se nuk ka pėrmbushur premtimin”, tha para deputetėve Dedaj. Ai kėrkoi qė tė gjitha kompetencat pėr procesin e bisedimeve t’ i kalohen Kuvendit tė Kosovės. Dedaj konsideron qė ky ekip nuk ka besimin dhe legjitimitetin pėr tė vazhduar mandatin. Seanca ka vazhduar me rendin e ditės me pyetje nga ana e deputetėve drejtuar kabinetit qeveritar. Gjatė seancės sė sotme pritet tė miratohen edhe njė sėrė projektligjesh.

Kohavision / ECIKS
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail