Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Kredi 15 vjeēare pėr banim


Raiffeisen Bank ka filluar me dhėnien e kredive deri nė 15 vjet pėr blerje tė banesave apo shtėpive. Kredia mund tė arrijė deri nė 100 mijė euro dhe mund ta marrin vetėm klientėt e Raiffeisen Bank.

Prishtinė, 25 gusht—Tashmė kosovarėt mund tė blejnė banesa apo shtėpi pa pasur tė gjitha paratė kesh. Raiffeisen Bank nė Kosovė, bėrė tė ditur tė premten se pėrmes tė gjitha degėve tė saja nė Kosovė, ka filluar tė ofrojė pėr klientėt e vet kredi pėr blerje tė shtėpisė-banesės, me afat kthimi deri nė 15 vjet.

Nė njoftimin e Raiffeisen Bank thuhet se qė nga dita e premte kjo bankė ka filluar tė ofroj produktin e saj mė tė ri tė ashtuquajtur "Kredi pėr Blerje tė shtėpisė-banesės".

Sipas Raiffeisen Bank ky lloj kredie do t'u ofrohet klientėve tė saj, pėrmes agjentėve tė shitjes, agjencive pėr patundshmėri, si dhe pėrmes kompanive ndėrtimore. Sipas Raiffeisen Bank, maturimi i kredisė pėr banim ėshtė kredi deri nė 15 vjet, ndėrsa shumat sillen prej 10 mijė euro dhe maksimale deri nė 100 mijė euro.

Klienti i cili merr kredi pėr blerje tė shtėpisė-banesės, duhet ta regjistrojė po atė apartament si hipotekė, apo ndonjė pronė tjetėr tė blerėsit brenda 7 qyteteve kryesore tė Kosovės, e regjistruar nė emrin e blerėsit/klientit e qė mund tė merret nga banka si hipotekė. Raiffeisen Bank do tė financojė deri nė 80 pėr qind tė vlerės sė pronės, pėrderisa paradhėnia e blerėsit/klientit ėshtė 20 pėr qind e vlerės sė pronės.

Kėsti mujor i kredisė mund tė arrijė vlerėn100 pėr qind tė pagės neto, e cila merret pėrmes Raiffeisen Bank, por vetėm nėse ėshtė e verifikuar qė klienti ka tė ardhura tjera shtesė.

Nėse klienti nuk posedon tė ardhura tjera dhe nėse paga mujore e cila merret pėrmes Raiffeisen Bank e kalon vlerėn 250 euro, atėherė vlera maksimale e kėstit mujor do tė jetė 50 pėr qind e vlerės sė pagės.

Gary Moinette, kryesues i Divizionit pėr Marrėdhėnie me Klientė nė Raiffeisen Bank, tha se qėllimi i kėsaj banke ėshtė qė tė ofrojė gamė tė gjerė produktesh dhe shėrbimesh pėr klientėt e vet, nė mėnyrė qė veprimet bankare tė bėhen sa mė tė lehta pėr ta.

"Produktet tona reflektojnė kėrkesat e klientėve tanė", tha ai. Llojet e sigurisė qė duhet tė jepen si garanci dhe qė duhet tė regjistrohen nė zyrėn kadastrale, janė patundshmėritė me dokumentacion tė rregullt nga zyra kadastrale nė 7 qytetet kryesore tė Kosovės, brenda kufijve tė qytetit.

Gazeta Express
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail