Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

AER jep 2 milionė euro pėr marketing tė bujqėsisė


Prishtinė, 24 gusht 2006 - Agjencia Evropiane pėr Rindėrtim (AER) prezantoi sot punėn nė tremujorin e parė tė projektit tė marketingut bujqėsor. “Ky projekt kap shumėn prej dy milionė euro dhe ka pėr qėllim tė mbėshtesė Agjencinė pėr kontroll tė ushqimit dhe atė veterinare rreth sigurimit tė ushqimeve cilėsore”, tha Tieri Bernard Guleo, drejtor i AER-it.

Ndėrkaq, Agim Zajmi, ushtrues detyre i zėvendėsministrit tė bujqėsisė, tha se ky projekt ka pėr qėllim tė ndihmojė edhe zhvillimin e sektorit tė marketingut dhe agro-pėrpunimit duke pėrkrahur prodhuesit, pėrpunuesit dhe Ministrinė e Bujqėsisė nė zhvillimin e politikave dhe prioriteteve pėr kėtė sektor.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail