Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Nga korrjet e grurit Kosova siguroi 55 pėr qind tė nevojave


Prishtinė, 15 gusht 2006 - Tomė Hajdaraj, zėvendėsministėr i Bujqėsisė, Pylltarisė dhe Zhvillimit Rural, tha se nga korrje shirjet e sivjetshme janė siguruar 230 mijė tonė grurė, tė cilat do t’i plotėsojnė rreth 55 pėr qind tė nevojave tė vendit.

Hajdaraj, nė paraqitjen e aktiviteteve dy mujore tė ministrisė veēoi nėnshkrimin e ligjit pėr tokat bujqėsore si dhe nėnshkrimin e memorandumit me Bosnjė Hercegovinėn, ku pėr herė tė parė ėshtė bėrė eksportimi i kafshėve tė gjalla nė kėtė shtet.

Zėvendėsministri Hajdaraj vlerėsoi lart edhe veprimet pėr ruajtjen e pyjeve, qė sipas tij janė bėrė 135 kontrolle dhe janė konfiskuar 1 mijė e 620 metra kub dru teknik.

ECIKS / QIK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail