Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Joachim Ruecker emėroheti shef i ri i UNMIK-ut


Prishtinė, 14 gusht 2006 - Sekretari i Pėrgjithshėm i Kombeve tė Bashkuara, Kofi Anan e ka emėruar zyrtarisht Joakim Rykerin (Joachim Ruecker) si shef tė ri tė UNMIK-ut, njofton Reuters. Diplomati gjerman Ryker, do tė jetė kryeadministratori i gjashtė i Kosovės. Deri mė tani ai ka qenė shefi i Shtyllės sė Katėrt tė UNMIK-ut qė merret kryesisht me ēėshtje ekonomike. Ryker e zėvendėson nė kėtė post danezin Soren Jesen Petrsen i cili u largua nga detyra nė muajin qershor.

Ryker pritet tė jetė kryeadministratori i fundit nė Kosovės, pasi bisedimet pėr statusin prite tė pėrfundojnė deri nė fund tė vitit e mė kėtė do tė merrte fund edhe misionin i UNMIK-ut nė Kosovė.

ECIKS / Radio Kosova
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail