Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

AKM hap ofertat e rrethit tė 15-tė privatizimit


Prishtinė, 22 qershor 2006 - Agjencia Kosovare e Mirėbesimit, ka hapur dje ofertat e rrethit tė pesėmbėdhjetė tė privatizimit, nė tė cilin pėrfshihen 22 ndėrmarrje shoqėrore, nga tė cilat do tė krijohen 26 ndėrmarrje tė reja.

Nė kėtė rreth, 18 ndėrmarrje shoqėrore do tė privatizohen pėrmes metodės sė “spin-off”-it tė rregullt, nga tė cilat do tė krijohen 22 ndėrmarrje tė reja dhe 2 ndėrmarrje shoqėrore do tė ritenderohen pėrmes “spin off”-it special, duke krijuar 2 ndėrmarrje tė reja.

AKM gjate ceremonise se hapjes se ofertave ka shpallur fituesit e perkohshem. Vlera e pergjithshme e ofertave me te larta eshte 12.148.102 EUR. AKM eshte tashme duke punuar ne finalizimin e ketyre shitjeve.

ECIKS
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail