Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

PTK dhe “Dukagjini” arrijnė marrėveshje bashkėpunimi


Prishtinė, 24 maj 2006 - Posta dhe Telekomi i Kosovės dhe kompania e sigurimeve Dukagjini kanė nėnshkruar njė marrėveshje bashkėpunimi qė kjo kompani tė hapė zyrat e saj tė sigurimit brenda tė gjitha objekteve tė Postės. Sipas Riza Bicajt, drejtor i pėrgjithshėm i kompanisė sė sigurimeve “Dukagjini”, kjo marrėveshje do tė jetė nė dobi tė qytetarėve, sepse tė gjitha pagesat do t’i bėjnė nė njė vend, pa pasur nevojė tė shkojnė nė 2 apo 3 vende pėr tė bėrė pagesėn pėr polisat e sigurimit. Nga ana tjetėr, drejtori i postės sė Kosovės, Rafet Jashari, theksoi se posta ju ka ofruar tė gjitha kompanive tė sigurimit qė tė bashkėpunojnė me kėtė institucion, nė mėnyrė qė shėrbimet e tyre tė jenė mė efikase. Mirėpo, deri mė tash vetėm kompania “Dukagjini” ėshtė pėrgjigjur pozitivisht. Kompania Dukagjini ka hapur zyrat e veta edhe nė enklavat serbe si nė Mitrovicėn e Veriut dhe nė Graēanicė. Posta e Kosovės do tė pėrfitojė nga “Dukagjini” 8 % provizion nga autopėrgjegjėsia, 15 % nė rast zjarri dhe 20 % nga sigurimi Kasko.

ECIKS / KohaVision
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail