Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Ruecker: “Aeroporti i Prishtinės afėr licencimit ndėrkombėtar”


Prishtinė, 26 prill, 2006 - Shefi i Shtyllės IV tė UNMIK-ut, Joachim Ruecker tha tė hėnėn se Aeroporti Ndėrkombėtar i Prishtinės ėshtė nė rrugė tė mbarė drejt pėrmbushjes sė kushteve tė domosdoshme pėr marrjen e licencės ndėrkombėtare, ndėrkohė qė i ka quajtur tė pabaza konkluzionet nė raportin e auditimit tė publikuar nga Zyra e OKB-sė pėr Mbikėqyrje tė Brendshme tė Shėrbimeve (OIOS), pėr keqmenaxhim nė kėtė kompani.

Kėto komente u bėnė tė hėnėn nė APN, gjatė takimit ndėrmjet shefit tė Shtyllės IV tė UNMIK-ut dhe drejtorit tė pėrgjithshėm tė ANP, James Johanson.

"Jam njoftuar me tė arriturat e deritashme nė Aeroportin Ndėrkombėtar tė Prishtinės si dhe patėm njė kėmbim tė gjerė tė pikėpamjeve lidhur me zhvillimet nė Aeroport", theksoi Joachim Ruecker.

Sipas tij, drejtori i pėrgjithshėm i ANP-sė, James Johnson, tash e 11 javė sa ndodhet nė krye tė aeroportit, ka pasur disa plane, plane ambicioze, qė do t’ia mundėsojnė Aeroportit tė Prishtinės qė ta fitojė certifikimin ndėrkombėtar brenda njė afati tė arsyeshėm kohor.

ECIKS / KosovaLive
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail