Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Kosova e pėrgatitur pėr implementimin e Traktatit tė Athinės


Prishtinė, 27 mars 2006 - Ministria e Energjetikės dhe institucionet e Kosovės janė tė pėrgatitura pėr implementimin e Traktatit tė Athinės, i cili ėshtė nėnshkruar nga ana e UNMIK-ut nė vitin 2005, tha Ministri i Energjisė dhe Minierave Et’hem Ēeku. Ai tha se Kosova ka njė legjislacion, i cili ėshtė nė harmoni me Bashkimin Evropian, strategjinė e zhvillimit tė energjetikės, qė ėshtė po ashtu nė harmoni me BE-nė, ka thėnė Ministri Ēeku nė seminarin dyditėsh qė filloi punėn nė Prishtinė mbi Traktatin e Evropės Juglindore pėr energji tė organizuar nga Ministria e Energjisė dhe Minierave dhe Komisioni Evropian.

"Kosova ka pėr qėllim inkuadrimin nė bashkėsinė evropiane, ndėrsa implementimi i kėtij traktati e afron mė shumė vendeve kandidate, tė cila janė nė listėn e BE sė", ėshtė shprehur Nik Pridejs, shef i Zyrės sė Rregullatorit tė Energjisė, pėrkatėsisht sektori i rregullimit tė tarifave. Ai shtoi se me implementimin e kėtij traktati Kosova fiton nė shumė drejtime.

Mirėpo, pėr tė qenė nė listėn e vendeve kandidate pėr tė hyrė nė BE, asaj do t'i mundėsonte ēmime me kushte mė tė mira tė energjisė elektrike, u tha nė kėtė seminar.

ECIKS / QIK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail