Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Arrihet marrėveshja pėr ndarjen e ministrive


Prishtinė, 28 shkurt 2006 - Dy partitė politike qė pėrbėjnė koalicionin qeveritar nė Kosovė, Lidhja Demokratike e Kosovės (AAK) dhe Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės (AAK), janė marrė vesh parimisht tė hėnėn, qė Ministrinė e Rendit ta drejtojė partia mė e madhe parlamentare LDK, kurse Ministrinė e Drejtėsisė, AAK.

Kėtė vendim e ka marrė tė hėnėn Kryesia e Lidhjes Demokratike tė Kosovės e cila edhe e ka pasur primatin qė tė zgjedh se cilin Ministri e preferon.

Gjithashtu Kryesia e LDK-sė sot ka marrė vendim qė nė postin e anėtarit tė Kryesisė sė Kuvendit ta emėrojė deputetin Sabri Hamiti, qė nė kėtė post e zėvendėson Fatmir Sejdiun i cili tri javė mė parė ėshtė zgjedhur kryetar i Kosovės duke trashėguar ish-kryetarin e ndjerė, Ibrahim Rugova.

E gjithė ajo ēka ka mbetur tani nė mes dy partive tė koalicionit, sipas zėdhėnėsit tė AAK-sė, Ernest Luma ėshtė nėnshkrimi formal i marrėveshjes pėr ndarjen e pėrgjegjėsive mė dy ministritė qė janė nė formim.

ECIKS / KosovaLive
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail