Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Ruecker: Jo rivlerėsimit tė tenderit pėr operatorin e dytė


Prishtinė, 16 shkurt 2006 - Udhėheqėsi i Shtyllės sė IV-tė tė UNMIK-ut, Joachim Ruecker, edhe njė herė i ka bėrė tė qartė Qeverisė sė Kosovės, se nuk do tė ketė rivlerėsim tė tenderit pėr operatorin e dytė tė telefonisė mobile. Sipas tij, UNMIK-u e pėrkrah Qeverinė nė pėrgatitjen e njė tenderi tė ri pėr tė nxitur konkurrencėn nė njė kohė shumė tė nevojshme pėr tregun, por se tenderi i parė ėshtė shpallur i pavlefshėm.

Sipas shefit Shtyllės sė IV-tė, pėr kėtė ēėshtje Shefi i UNMIK-ut i ka shkruar edhe Kryeministrit tė Kosovės. "Ne i kemi thėnė shumė qartė Qeverisė se e vetmja rrugė pėr tė ecur pėrpara ėshtė qė tė shpallet njė tender i ri pėr njė operator tė dytė", ka thėnė Ruecker. Ruecker ka bėrė publik gjithashtu edhe nėnshkrimin e rregullores qė ju lejon komunave tė menaxhojnė me tokėn shoqėrore. Ai ėshtė shprehur i kėnaqur me ofertuesit e djeshėm pėr ndėrmarrjet qė po privatizohen nga AKM. Sa i pėrket finalizimit tė marrėveshjes ndėrmjet KEK-ut dhe “Alferonit”, pėr furnizim tė rregullt me energji elektrike, Ruecker njoftoi se bisedimet mund tė marrin edhe disa ditė.

Ndėrkaq prej sot Shtylla e IV-tė, do tė mbaj konferenca tė rregullta pėr shtyp, pėr ēdo javė.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail