Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Berisha: Sė shpejti punimet nė rrugėn Durrės-Prishtinė


Tiranė, 14 shkurt 2006 - "Javėn e ardhshme do tė nisin punimet nė autostradėn Durrės-Prishtinė, nė 3 segmente tė saj dhe ndėrtimi do tė bėhet nga firma shqiptare, ndėrkohė qė do tė zhvillohen negociata me Bankėn Botėrore pėr rrugėn drejt Kukėsit" premtoi kryeministri i Shqipėrisė Sali Berisha nė mbledhjen e grupit tė deputetėve tė Partisė Demokratike .

"Njėra pjesė e segmentit ka filluar, pėr pjesėn tjetėr do tė bėhet shpronėsimi. Ne do ta bėjmė rrugėn dhe besoj se kjo ėshtė njė dėshirė e tė gjithė shqiptarėve. Kjo rrugė ka rėndėsi tė jashtėzakonshme pėr fluksin turistik dhe pėr shumė aspekte tė tjera. Negociatat nė tėrėsi kanė ecur shumė mirė, vendosmėria jonė ėshtė shumė e prerė dhe ne jemi tė vendosur pėr buxhet kontributor madhor nė ndėrtimin e saj. Banka Botėrore ka ofruar gatishmėrinė e saj pėr financim dhe ne i jemi shumė mirėnjohės. Javėn qė vjen shpallet tenderi pėr segmentin Milot-Rrėshen, pas 4-5 javėsh shpallet tenderi pėr segmentin Morinė-Kukės dhe nė vazhdim tenderi pėr segmentin Kukės-Kalimash. Ne jemi shumė tė vendosur qė tė operohet nė disa segmente, nė mėnyrė qė koha e ndėrtimit tė kėsaj rruge tė jetė mė e mundshmja e shkurtėr", tha kryeministri Berisha.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail