Fillimi
Rreth ECIKS
Projekte
Lajme
Analiza
Publikime
Shërbime
Forumi
Arkivi
Stafi
Contact
Lidhje

Përdorimi

Shqip
English


Fletët janë të
optimuara për
rezolucionin
1024 x 768

Programuar nga:


 
 
 
   

| Te gjitha| Kosove | Rajon | Bote |

 

Tender i ri pėr operator tė dytė tė telefonisė mobile


Prishtinė, 13 shkurt 2006 - Shefi i shtyllės sė katėrt tė UNMIK-ut, Joachim Ruecker, nuk do tė pranojė asnjė vendim tjetėr pos shpalljes sė tenderit tė ri pėr licencė tė operatorit tė dytė tė telefonisė mobile. Kryetari i Autoritetit Rregullativ tė Telekomunikacionit Anton Berisha thotė se Ruecker po implikohet mė shumė se sa i takon dhe sa ka nevojė. Kompania angleze KPMG, e angazhuar sė fundi pėr rishqyrtimin e tenderit tė anuluar, ia ka dorėzuar qeverisė sė Kosovės raportin.

Qeveria e Kosovės tė premten e ka pranuar raportin e kompanisė KPMG, qė pėrmban vlerėsim pėr procesin e tenderit tė anuluar pėr licencėn e operatorit tė dytė tė telefonisė mobile nė Kosovė. Nėse vlerėsimi pėr procesin ka qenė pozitiv, atėherė kompania ka pasur pėr detyrė tė bėjė edhe vlerėsimin e ofertave mė tė mira. Por, shefi i shtyllės sė katėrt tė UNMIK-ut Johakim Ruecker nė njė bisedė pėr Blue Sky, ėshtė kategorik se asgjė nuk mund tė pranohet asgjė tjetėr, pos tenderit tė ri.

ECIKS / RTK
 
 
| Site Map | Rreth ECIKS | Fillimi | Projekte | Lajme | Analiza | Publikime | Shërbime | Kontakt |
| Stafi | Rregullat e përdorimit | Lidhje / Nyje |

| Arkivi | Shqip | English |


Copyright 2003 - 2005 @ Eciks.org
Ēfarėdo forme e riprodhimit tė pjesėshėm apo tė terėsishėm pa leje me shkrim, ėshtė rreptėsisht e ndaluar.


 

 

Titujt e lajmeve të fundit

ECIKS sjellė investimet e para nė IT
Shtrenjtimi i karburanteve ndikon edhe nė ēmime tjera
PTK kėrkon drejtor tė ri kosovar
KEK tremb hajnat
ECIKS, AKM promovojnė Brezovicėn nė VjenėAnalizat e Fundit

Kosovės nuk i duhet Gazpromi
Qeverisė i kėrcėnohet falimentimi
Kosovės i duhet perspektiva evropiane
Ekonomia nė kolaps – punė e madhe!
Ekonomia - motori i shuar i Kosovės!?Publikimet e deritashme

Themelimi i kompanive the sistemi i tatimit ne Kosove
Themelimi i kompanive dhe tatimet nė Kosovė
Potencialet e sektorėve ekonomik dhe tė ndėrmarrjeve nė Kosovė
Udhėzues pėr hartimin e projekteve tė vogla financiare
Udhėzues pėr hartimin e studimit tė fizibilitetit

 


Eciks E-mail